Balearic

Kolekcja zaprojektowana przez Oriola Guimerà.

Nowe wykończenia Balearic stanowią nowe odcienie i tekstury, uzupełniając w ten sposób kolekcje FONT 5.1 oraz BRIDGE.

Natura jako emocjonalne połączenie

Kolekcja Balearic prezentuje unikalny charakter, określający styl życia inspirowany Balearami. Region Morza Śródziemnego jest synonimem harmonii człowieka z naturą i morzem. Ten podziwiany przez wielu styl życia stanowi źródło inspiracji na całym świecie. Piękno wysp śródziemnomorskich wyraża się w nienachalnej estetyce, gdzie prostota łączy się z naturalnością, a tradycja napędza kreatywność. W rezultacie powstała innowacja oparta na ponadczasowym pięknie, dobru ludzi i środowiska.

Kolekcja Balearic to nowe techniki obróbki materiałów, które oferują utlenianie i postarzanie niestosowane do tej pory w żadnym wykończeniu Font Barcelona. Dodatkowo wykorzystywane są techniki szpachlowe i malarskie, nieużywane nigdy wcześniej w tej kategorii produktów.

W kolekcji Balearic zaprezentowano nowe tekstury oraz materiały inspirowane naturą i architekturą. Dziewięć dostępnych wykończeń jest wynikiem pracy nad uchwyceniem tekstur, kolorów, atmosfery w materiałach i ich esencją ucieleśnioną przez rzemieślników podążających za tradycją Font Barcelona, przenosząc ją na nowy poziom jakości.

Zainspiruj się

Wykończenia ramek*

Sea

Font Barcelona - Balearic

NEW

Sea aluminium [A3]

Font Barcelona - Balearic

NEW

Sea brass [E5]

Font Barcelona - Balearic

NEW

Sea copper [C1]

Time

Font Barcelona - Balearic

NEW

Aged brass [E4]

Font Barcelona - Balearic

NEW

Aged bronze [E3]

Light

Font Barcelona - Balearic

NEW

White martelé [E1]

Font Barcelona - Balearic

NEW

White patiné [P6]

Font Barcelona - Balearic

NEW

White sunset [P7]

Font Barcelona - Balearic

NEW

White vila [E2]

*Rzemieślniczy proces produkcji i surowce, z których korzystamy w naszych produktach, mogą podlegać niewielkim róznicą wyglądu. Prezentowane wykończenia są maksymalnie dopasowane w momencie fotografowania, jednak oglądanie zdjęć na różnych ekranach może powodować pewne różnice.

Dostepne mechanizmy

Łącznik bistabilny (schodowy/krzyżowy)

Łącznik monostabilny (dzwonkowy)

Przycisk monostabilny (dzwonkowy)

Termostat elektroniczny

Gniazdo internetowe (RJ-45)

Gniazdo 230V (shuko)

Gniazdo 230V (standard francuski)

Gniazdo 230V (standard brytyjski)

Gniazdo 230V (BS-546)

Gniazdo 230V (uniwersalne)

Ładowarka USB (2,6 A)

Czujnik ruchu

Wyjście na przewód

Gniazdo R/TV/SAT

Ściemniacz

Zaślepka

Łącznik hotelowy

Buzzer

Oswietlenie komunikacyjne

Gniazdo głośnikowe (RCA)

Przykładowe konfiguracje

Projekty

Przydatne informacje

Jakie puszki instalacyjne do montażu są wymagane?

Wszystkie mechanizmy z kolekcji Balearic, zamówione i wyprodukowane po 15 stycznia 2024 r. są przystosowane do montażu w standardowych, okrągłych puszkach instalacyjnych o średnicy większej bądź równej 60mm. W rancie puszki powinny znajdować się otwory na śruby, umożliwiające montaż mechanizmu. Nowe mechanizmy są nadal kompatybilne z puszkami instalacyjnymi kwadratowymi o wymiarach 60x60x60/50/40mm oraz z puszkami do płyt karton-gips.

W przypadku montażu ramek wielokrotnych stosuje się puszki instalacyjne łączeniowe, które zapewniają zachowanie poprawnego rozstawu dla punktów montażowych.

Wymiary puszki okrągłej:

Wymiary puszki do płyt karton-gips:

Puszka kwadratowa Legrand Batibox 080161:

UWAGA! Zmiana systemu montażowego od 15 stycznia 2024 r.

Mechanizmy podwójne wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. wymagają puszek instalacyjnych kwadratowych, o wymiarach 60x60x60/50/40mm lub okrągłych o średnicy 65mm i nie są kompatybilne z ramkami wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r. jak również ramki wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. nie są kompatybilne z mechanizmami podwójnymi wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r.

Nowy system montażowy:

Poprzedni system montażowy:

*do swobodnego montażu mechanizmów łączników podwójnych oraz ściemniaczy, średnica wewnętrzna puszki powinna wynosić nie mniej niż 65mm, natomiast mechanizmy łączników pojedynczych oraz gniazd, swobodnie mieszczą się do do puszek o średnicy wewnętrznej 60mm.

Gdzie mogę zobaczyć włączniki z kolekcji Balearic na żywo?

W zakładce Znajdź Sklep znajdą Państwo listę wszystkich salonów w Polsce z dostępną ekspozycją. Próbki wykończeń z kolekcji Balearic w salonach są skukcesywnie uzupełniane. Przed wizytą prosimy o kontakt z salonem w celu potwierdzenia dostępności.

Czy mogę zamontować ramki w orientacji pionowej?

Tak. Konieczne jest jednak sprecyzowanie orientacji ramki już na etapie zamówienia.

Czy mogę zamówić ramki wielokrotne?

Tak. W kolekcji Balearic wystepują ramki 1, 2, 3 i 4-krotne. W przypadku zamówienia ramki wielokrotnej istotna jest kolejność mechanizmów które będą wchodziły w skład owej ramki. Istnieje również możliwość zamówienia ramki 5-krotnej, jednak nie jest to możliwe w każdym z wykończeń.

Czy w jednej ramce wielokrotnej mogę zastosować różne mechanizmy (np. łącznik + gniazdo 230V)?

Tak. W ramach jednej ramki wielokrotnej, można zastosować dowolne rodzaje mechanizmów. Konieczne jest jednak sprecyzowanie rodzaju mechanizmów już na etapie zamówienia, istotna jest również kolejność ich montażu w ramce.

Czy obudowa mechanizmów zapewnia stopień ochrony IP44 (bryzgoszczelność)?

Nie. Obudowa osprzętu elektrycznego z kolekcji Font 5.1 nie zapewnia ochrony przed bryzgami wody z dowolnego kierunku, w związku z czym, nie jest wskazany montaż mechanizmów w miejscu występowania bezpośredniego działania wody. Nie ma jednak przeciwwskazań do montażu mechanizmów pod zadaszeniem zabezpieczającym przed bezpośrednim działaniem wody. Dodatkowo, każdy mechanizm gniazda elektrycznego 230V posiada zapadki, tzw. security shutters, które podczas bezczynności pozostają w stanie zamkniętym, co stanowi ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych drutem.

Czy jest dostępny ściemniacz oświetlenia?

Tak. W ofercie znajduje się kilka rodzajów mechanizmu ściemniacza oświetlenia. Ściemniacz może występować w opcji analogowej (potencjometr) lub elektronicznej (łącznik monostabilny/dzwonkowy). Oferujemy ściemniacze do każdego źródła światła, w tym żarówek żarowych, halogenowych i LED. Biorąc pod uwagę specyfikację źródła światła lub/i zasilacza LED oraz rodzaj połączeń elektrycznych, w każdym przypadku dopasowujemy odpowiedni ściemniacz do oczekiwanego zastosowania.

Jaki jest termin oczekiwania na produkt?

Czas oczekiwania na zamówienie to od 30 do 40 dni.

Czy po zakupie mogę zwrócić zamówione produkty?

Nie. Osprzęt elektryczny z kolekcji Balearic produkowany jest na indywidualne zamówienie co wiąże się z brakiem możliwości jego zwrotu.

Jaki jest okres gwarancji?

Na wszystkie produkty marki Fontini oraz Font Barcelona obowiązuje 2-letni termin gwarancji.

Wymiary