More

Kolekcja zaprojektowana przez Moredesign & Font Barcelona.

Żywe materiały, które z czasem ulegają poprawie

Kolekcja inspirowana jest krajobrazem Sierra de Tramuntana na Majorce i wartościami jego architektonicznego dziedzictwa: piękna, prostoty, naturalnych materiałów i ponadczasowości.

Dzięki ergonomii i minimalizmowi przycisku oraz jego produkcji z nieobrobionego mosiądzu, More wykracza poza to, co zwykłe i trendy, które należy poprawiać na przestrzeni lat.

Bronze Delta ADI Award

Naturalny proces starzenia się

Popularne zestawy

Dostepne mechanizmy

Łącznik monostabilny (dzwonkowy)

Oswietlenie komunikacyjne

Gniazdo głośnikowe (RCA)

Termostat elektroniczny

Gniazdo internetowe (RJ-45)

Gniazdo 230V (shuko)

Gniazdo 230V (standard francuski)

Gniazdo 230V (standard brytyjski)

Gniazdo 230V (BS-546)

Gniazdo 230V (uniwersalne)

Ładowarka USB

Czujnik ruchu

Wyjście na przewód

Gniazdo R/TV/SAT

Ściemniacz

Zaślepka

Łącznik hotelowy

Buzzer

Projekty

Przydatne informacje

Jakie puszki instalacyjne do montażu są wymagane?

Wszystkie mechanizmy z kolekcji More, zamówione i wyprodukowane po 15 stycznia 2024 r. są przystosowane do montażu w standardowych, okrągłych puszkach instalacyjnych o średnicy większej bądź równej 60mm. W rancie puszki powinny znajdować się otwory na śruby, umożliwiające montaż mechanizmu. Nowe mechanizmy są nadal kompatybilne z puszkami instalacyjnymi kwadratowymi o wymiarach 60x60x60/50/40mm oraz z puszkami do płyt karton-gips.

W przypadku montażu ramek wielokrotnych stosuje się puszki instalacyjne łączeniowe, które zapewniają zachowanie poprawnego rozstawu dla punktów montażowych.

Wymiary puszki okrągłej:

Wymiary puszki do płyt karton-gips:

Puszka kwadratowa Legrand Batibox 080161:

UWAGA! Zmiana systemu montażowego od 15 stycznia 2024 r.

Mechanizmy podwójne wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. wymagają puszek instalacyjnych kwadratowych, o wymiarach 60x60x60/50/40mm lub okrągłych o średnicy 65mm i nie są kompatybilne z ramkami wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r. jak również ramki wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. nie są kompatybilne z mechanizmami podwójnymi wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r.

Nowy system montażowy:

Poprzedni system montażowy:

Gdzie mogę zobaczyć włączniki z kolekcji More na żywo?

W zakładce Znajdź Sklep znajdą Państwo listę wszystkich salonów w Polsce z dostępną ekspozycją. Kolekcja More jest jest nowością i nie znajduje się na ekspozycji we wszystkich dostępnych salonach. Prosimy o kontakt z wybranym salonem w celu potwierdzenia jej dostępności.

Czy mogę zamontować ramki w orientacji pionowej?

Tak. Konieczne jest jednak sprecyzowanie orientacji ramki już na etapie zamówienia.

Czy mogę zamówić ramki wielokrotne?

Tak. W kolekcji Font More wystepują ramki 1, 2, 3 i 4-krotne. W przypadku zamówienia ramki wielokrotnej istotna jest kolejność mechanizmów które będą wchodziły w skład owej ramki. Istnieje również możliwość zamówienia ramki 5-krotnej, jednak nie jest to możliwe w każdym z wykończeń.

Czy w jednej ramce wielokrotnej mogę zastosować różne mechanizmy (np. łącznik + gniazdo 230V)?

Tak. W ramach jednej ramki wielokrotnej, można zastosować dowolne rodzaje mechanizmów. Konieczne jest jednak sprecyzowanie rodzaju mechanizmów już na etapie zamówienia, istotna jest również kolejność ich montażu w ramce.

Czy obudowa mechanizmów zapewnia stopień ochrony IP44 (bryzgoszczelność)?

Nie. Obudowa osprzętu elektrycznego z kolekcji Font 5.1 nie zapewnia ochrony przed bryzgami wody z dowolnego kierunku, w związku z czym, nie jest wskazany montaż mechanizmów w miejscu występowania bezpośredniego działania wody. Nie ma jednak przeciwwskazań do montażu mechanizmów pod zadaszeniem zabezpieczającym przed bezpośrednim działaniem wody. Dodatkowo, każdy mechanizm gniazda elektrycznego 230V posiada zapadki, tzw. security shutters, które podczas bezczynności pozostają w stanie zamkniętym, co stanowi ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych drutem.

Czy jest dostępny ściemniacz oświetlenia?

Tak. W ofercie znajduje się kilka rodzajów mechanizmu ściemniacza oświetlenia. Ściemniacz może występować w opcji analogowej (potencjometr) lub elektronicznej (łącznik monostabilny/dzwonkowy). Oferujemy ściemniacze do każdego źródła światła, w tym żarówek żarowych, halogenowych i LED. Biorąc pod uwagę specyfikację źródła światła lub/i zasilacza LED oraz rodzaj połączeń elektrycznych, w każdym przypadku dopasowujemy odpowiedni ściemniacz do oczekiwanego zastosowania.

Jaki jest termin oczekiwania na produkt?

Czas oczekiwania na zamówienie to od 30 do 40 dni.

Czy po zakupie mogę zwrócić zamówione produkty?

Nie. Osprzęt elektryczny z kolekcji More produkowany jest na indywidualne zamówienie co wiąże się z brakiem możliwości jego zwrotu.

Jaki jest okres gwarancji?

Na wszystkie produkty marki Fontini oraz Font Barcelona obowiązuje 2-letni termin gwarancji.

Wymiary