CONTAIN X FONT BARCELONA

Kolekcja CONTAIN x Font Barcelona oferuje stylowe i designerskie oświetlenie, idealne zarówno jako główne źródło światła, jak i oprawy uzupełniające w różnych zakątkach Twojego projektu. Produkty z tej kolekcji harmonizują z kolekcjami FONT 5.1, BRIDGE, MORE i BALEARIC, tworząc spójną estetykę.

Rzemieślniczy projekt oświetlenia

Kolekcja CONTAIN x Font Barcelona to unikalne, doskonale wykonane oświetlenie, które nie tylko pełni swoją funkcję, ale również wprowadza innowacje, tworząc idealną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Ta kolekcja powstała z pasji do lokalnego rzemiosła i dbałości o dobrze wykonany projekt. Każdy element jest starannie zaprojektowany i wykonany ręcznie z mosiądzu, co zapewnia wyjątkową jakość i innowacyjność każdego produktu.

Kolekcja CONTAIN x Font Barcelona to nie tylko oświetlenie, ale także element designu, który wprowadza nową jakość do Twoich projektów.

Zainspiruj się

Wykończenia

Matt bronze brass* [BA]

Bright copper brass [BC]

Matt copper brass [B8]

Chrom plated brass [B2]

Brushed golden brass [B3]

Satin golden brass [BD]

Brushed graphite brass [B4]

Antique bronze brass [B7]

Soft polished brass [B1]

*Wykończenie niedostępne dla wersji Book Flexo.

Rzemieślniczy proces produkcji i surowce, z których korzystamy w naszych produktach, mogą podlegać niewielkim róznicą wyglądu. Prezentowane wykończenia są maksymalnie dopasowane w momencie fotografowania, jednak oglądanie zdjęć na różnych ekranach może powodować pewne różnice.

Informacje techniczne

Wersja oprawy Typ LED Napięcie znamionowe Strumień świetlny Barwa Ściemnianie Puszka podtynkowa
90x90mm
Rozeta sufitowa Ø80mm
natynkowa
Rozeta sufitowa Ø120mm
natynkowa lub podtynkowa
BOOK WALL G9 2,3 W 220/240 V 300 lm 2200-3000 K Tak. Regulacja barwy
BOOK FLEXO G9 2,3 W 220/240 V 300 lm 2200-3000 K Tak. Regulacja barwy
BOOK XL GU10 4,8 W 220/240 V 355 lm 2700 K Tak.
BOOK XL DOUBLE GU10 4,8 W 220/240 V 355 lm 2700 K Tak.
BOOK XL LONG GU10 4,8 W 220/240 V 355 lm 2700 K Tak.

Popularne zestawy

Projekty

Przydatne informacje

Jakie puszki instalacyjne do montażu są wymagane?

Wszystkie mechanizmy z kolekcji Font 5.1, zamówione i wyprodukowane po 15 stycznia 2024 r. są przystosowane do montażu w standardowych, okrągłych puszkach instalacyjnych o średnicy większej bądź równej 60mm. W rancie puszki powinny znajdować się otwory na śruby, umożliwiające montaż mechanizmu. Nowe mechanizmy są nadal kompatybilne z puszkami instalacyjnymi kwadratowymi o wymiarach 60x60x60/50/40mm oraz z puszkami do płyt karton-gips.

W przypadku montażu ramek wielokrotnych stosuje się puszki instalacyjne łączeniowe, które zapewniają zachowanie poprawnego rozstawu dla punktów montażowych.

Wymiary puszki okrągłej:

Wymiary puszki do płyt karton-gips:

Puszka kwadratowa Legrand Batibox 080161:

UWAGA! Zmiana systemu montażowego od 15 stycznia 2024 r.

Mechanizmy podwójne wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. wymagają puszek instalacyjnych kwadratowych, o wymiarach 60x60x60/50/40mm lub okrągłych o średnicy 65mm i nie są kompatybilne z ramkami wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r. jak również ramki wyprodukowane przed 15 stycznia 2024 r. nie są kompatybilne z mechanizmami podwójnymi wyprodukowanymi po 15 stycznia 2024 r.

Nowy system montażowy:

Poprzedni system montażowy:

Czy mogę zamontować ramki w orientacji pionowej?

Tak. Konieczne jest jednak sprecyzowanie orientacji ramki już na etapie zamówienia.

Czy mogę zamówić ramki wielokrotne?

Tak. W kolekcji Contain X Font Barcelona wystepują ramki 1, 2, 3 i 4-krotne. W przypadku zamówienia ramki wielokrotnej istotna jest kolejność mechanizmów które będą wchodziły w skład owej ramki. Istnieje również możliwość zamówienia ramki 5-krotnej, jednak nie jest to możliwe w każdym z wykończeń.

Czy w jednej ramce wielokrotnej mogę zastosować różne mechanizmy (np. łącznik + gniazdo 230V)?

Tak. W ramach jednej ramki wielokrotnej, można zastosować dowolne rodzaje mechanizmów. Konieczne jest jednak sprecyzowanie rodzaju mechanizmów już na etapie zamówienia, istotna jest również kolejność ich montażu w ramce.

Czy obudowa mechanizmów zapewnia stopień ochrony IP44 (bryzgoszczelność)?

Nie. Obudowa osprzętu elektrycznego z kolekcji Font 5.1 nie zapewnia ochrony przed bryzgami wody z dowolnego kierunku, w związku z czym, nie jest wskazany montaż mechanizmów w miejscu występowania bezpośredniego działania wody. Nie ma jednak przeciwwskazań do montażu mechanizmów pod zadaszeniem zabezpieczającym przed bezpośrednim działaniem wody. Dodatkowo, każdy mechanizm gniazda elektrycznego 230V posiada zapadki, tzw. security shutters, które podczas bezczynności pozostają w stanie zamkniętym, co stanowi ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych drutem.

Czy jest dostępny ściemniacz oświetlenia?

Tak. W ofercie znajduje się mechanizm ściemniacza oświetlenia. Ściemniacz może występować w opcji analogowej (potencjometr) lub elektronicznej (łącznik monostabilny/dzwonkowy).

Jaki jest termin oczekiwania na produkt?

Czas oczekiwania na zamówienie to od 30 do 40 dni.

Czy po zakupie mogę zwrócić zamówione produkty?

Nie. Osprzęt elektryczny z kolekcji Contain X Font Barcelona produkowany jest na indywidualne zamówienie co wiąże się z brakiem możliwości jego zwrotu.

Jaki jest okres gwarancji?

Na wszystkie produkty marki Contain X Font Barcelona obowiązuje 2-letni termin gwarancji.

Jakie puszki instalacyjne do montażu są wymagane?

Zalecamy stosowanie puszek instalacyjnych, kwadratowych, o wymiarach 60x60x60/50/40mm. Odpowiednie będą również puszki instalacyjne okrągłe, o średnicy wewnętrznej 65mm lub większej. W rancie puszki powinny znajdować się otwory na śruby, umożliwiające montaż mechanizmu. W przypadku montażu ramek wielokrotnych stosuje się puszki instalacyjne łączeniowe, które zapewniają zachowanie poprawnego rozstawu dla punktów montażowych.

Rekomendowana puszka Legrand Batibox 080161:

Wymiary puszki okrągłej*:

Wymiary puszki do płyt karton-gips*:

*do swobodnego montażu mechanizmów łączników podwójnych oraz ściemniaczy, średnica wewnętrzna puszki powinna wynosić nie mniej niż 65mm, natomiast mechanizmy łączników pojedynczych oraz gniazd, swobodnie mieszczą się do do puszek o średnicy wewnętrznej 60mm.

Wymiary

Contain X Font Barcelona
Contain X Font Barcelona